Miškų supirkimas Žemaitijoje

+
Klientų
+ ha
Atsodinta
miškų ploto
val.
Per tiek laiko įvertinsime
miško kainą
+
Atsodinta
medžių
+ ha
Nupirka miškų
+ d.d
Per tiek laiko paruošiame
miško kirtimo dokumentus

Miško kaina

Pagrindiniai rodikliai, nuo kurių priklauso miško kaina: jo plotas, amžius, augmenijos rūšinė sudėtis, privažiavimo galimybės. Kiekvienas projektas yra individualus, todėl galutinę kainą siūlome atsakingai įvertinę visus veiksnius, esant poreikiui, situaciją aptarti atvykstame į vietą. Jums pateikus išklausą – mes susisieksime ir pateiksime pasiūlymą.

Susisieksime per 24 val.

Pateiksime kainą bei atsakysime į visus rūpimus klausimus

Esame Žemaitijos miškų ekspertai

Kartu su pagrindiniu partneriu – UAB Platelių esame vieni didžiausių miškininkystės ir medienos ruošos įmonių Žemaitijoje.

Turbūt geriausias pasiūlymas

Dirbame be tarpininkų, perkame mišką tiesiogiai iš savininkų, todėl galime pateikti bene geriausią kainos pasiūlymą.

Individualus dėmesys klientui

Esant galimybei, galime atvažiuoti ir susitikti gyvai, apžiūrėti mišką, susitarti dėl Jums aktualių sąlygų. Dirbame Jūsų kaimynystėje.

Esame geri kaimynai

Jeigu įsikursime Jūsų kaimynystėje, būkite ramūs, keliukai bus prižiūrėti, kirtavietės tvarkingos, miškas atsodintas Galite pasiklausti mūsų klientų.

Kaip tai veikia?

Įvertiname

Gauname Jūsų užklausą, susisiekiame per 24 val., ir įvertiname mišką.

Nemokamai, jokių įsipareigojimų.

Konsultacija

Jei nusprendžiate parduoti, konsultuojame, padedame sutvarkyti dokumentus, bei pasirašome sutartį.

Atsiskaitome

Atsiskaitome už miškus išsikirtimui per 1 dieną nuo sutarties pasirašymo; už miškus su žeme - iki pardavimo-pirkimo sutarties pasirašymo, jeigu nesutarta kitaip.

Miško pardavimas išsikirtimui

Sutariama kaina už kubinį metrą (m3), dar vadinamą kietmetriu, stataus miško išsikirtimui ir gavus kirtimo leidimą, sumokama už kiekį nurodytą leidime arba galima skaičiuoti kainą už atskirus sortimentus pabaigus išvežimo darbus. Palaikome aukštą darbo kultūrą, todėl kirtimo vietą paliekame tvarkingą, pasirūpiname išvažinėtų kelių tvarkymu.

Miško pardavimas su žeme

Sutarta miško kaina pardavėjas NŽT (Nacionalinėje žemės tarnyboje) išsiima pažymą dėl pirmumo teisės pirkti sklypą ir pas notarą forminame miško su žeme pirkimo-pardavimo sandorį. Užtikriname sklandų ir greitą atsiskaitymą bei kitų sandorio sąlygų įgyvendinimą.

Atsiskaitymo būdai

Siekiame pasiūlyti kuo lankstesnį ir Jums patogesnį atsiskaitymo būdą

Už miškus išsikirtimui

Už mišką išsikirtimui atsiskaitome per 1 dieną nuo sutarties pasirašymo, jei nebuvo susitarta kitaip. Esame sąžiningas ir atsakingas verslas, o platus mūsų klientų ratas – tai įrodymas, kad dirbame operatyviai.

Už miškus su žeme

Už miškus su žeme atsiskaitome iki pardavimo-pirkimo sutarties pasirašymo. Laikomės sandorio sąlygų ir dedame visas pastangas, kad procedūra vyktų sklandžiai.

Paslaugos

Pažymos prieš miško pardavimą

Parduodant miškų ūkio paskirties žemės sklypą privaloma pateikti Nacionalinei Žemės Tarnybai (NŽT) pranešimą apie sprendimą parduoti miškų ūkio paskirties žemės sklypą. Pagal gautą pranešimą bus išsiųsti laiškai kaimynams dėl galimybės pasinaudoti pirmumo teise sklypo įsigijimui. Po 31 dienos nuo pranešimo užregistravimo NŽT išduos pažymą, apie pirmumo teisę pirkti parduodamą miškų ūkio paskirties žemės sklypą turinčius asmenis, su kuria bus keliaujama pas notarą tvirtinti pirkimo-pardavimo sandorio.

Miškotvarkos projektai

Miškotvarkos projektas – tai dokumentas, kuriame numatomi visi miško kirtimo ir jo atstatymo procesai. Be miškotvarkos projekto negalima kirsti didesnių nei 3 hektarų miškų. Prievolė turėti miškotvarkos projektą numatoma Lietuvos Respublikos įstatymais, kaip ir griežti jo rengimo standartai, todėl šis darbas turi būti atliekamas atsakingai ir profesionaliai. Puikiai išmanome miškotvarkos projektų rengimo taisykles, galime pasirūpinti visus įstatymus atitinkančiais dokumentais ir taip užtikrinti teisėtą ir tvarkingą miško kirtimą.

Kirtimo leidimų išsiėmimas

Leidimas kirsti mišką reikalingas atliekant tiek sanitarinius, tiek pagrindinius miško kirtimus, taip pat ir visais kitais atvejais, kai nukirsta mediena bus naudojama komerciniais tikslais, parduodama. Leidimas kirsti mišką išduodamas Valstybinės miškų tarnybos (VMT). Dėl kirtimo leidimo reikia kreiptis į teritorinį VMT padalinį pagal miško sklypo buvimo vietą. Šis leidimas išduodamas miško savininkui arba jo įgaliotam atstovui. Kirtimo darbai gali būti pradedami tik tada, kai VMT yra informuota apie planuojamą miško kirtimą ir išduoda leidimą jį atlikti.

Biržių atrėžimo medžiaga

Kirstinų medžių arba kertamo miško ploto pažymėjimas ir įstatymais nustatytų dokumentų paruošimas – tai Biržių atrėžimo medžiaga. Atliekami darbai priklauso nuo to ar yra galiojantis miško valdos individualus miškotvarkos projektas bei nuo kirtimo rūšies. Jei reikalingas leidimas miškui kirsti, miško atrėžimo dokumentai paruošiami ir pateikiami Aplinkos apsaugos agentūrai. Biržių atrėžimo tvarka aprašyta “Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklėse” (patvirtinta 2004 m. lapkričio 10 d. AM įsakymu Nr. D1-577 )

Kodėl mes?

Vieni didžiausių Žemaitijoje

Kartu su pagrindiniu partneriu – UAB Platelių esame vieni didžiausių miškininkystės ir medienos ruošos įmonių Žemaitijoje. Veikiame nuo 2016 m.

Ko gero geriausias pasiūlymas

Esame tiesioginis miško pirkėjas, ne tarpininkas, todėl stengiamės savo klientams pasiūlyti bene geriausią kainą.

Kokybė

Visus darbus vykdome patys, todėl galime garantuoti kokybę. Patys kertame mišką, patys išvežame, patys rūpinamės atsodinimu. Taip galime geriau pasirūpinti kirtavietėmis bei keliais.

Gamta mums rūpi

UAB Enila yra sertifikuota pasauliniu atsakingų miškų savininkų FSC® standartu, kuris įpareigoja miškų savininkus laikytis griežtesnių taisyklių nei numato Lietuvos įstatymai. Tausojame kelius, atsodiname mišką bei juo rūpinamės. Jeigu įsikursime Jūsų kaimynystėje, būkite ramūs.

Esame arčiau mūsų klientų

Dirbame Jūsų kaimynystėje, visada, esant poreikiui, galime susitikti, apžiūrėti miško vietą, išspręsti visus klausimus. Į kiekvieną klientą žiūrime individualiai, siekiame pasiūlyti geriausius sprendimus, lankstesnį ir būtent klientui patogesnį atsiskaitymo būdą bei terminą.

Šeimos verslas

Esame šeimos verslas: UAB Enila (sūnaus įmonė) dirba kartu su UAB Platelių šilas (tėvo įmonė). Platelių šilas – nuo 2003 metų Žemaitijoje veikianti miškininkystės įmonė gerą vardą užsitarnavusi geram žodžiui sklindant iš lūpų į lūpas.

Klientų atsiliepimai

Neparduokite nepasitarę, visuomet pasikonsultuokite nemokamai su mumis ir gaukite individualų pasiūlymą

Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek mokate už mišką?

Miško kaina svyruoja nuo 500 Eur iki 18 000 Eur už hektarą. Apytikslė kaina gali būti apskaičiuota įvertinus:
– Plotą
– Medynų amžių
– Rūšinę sudėtį
– Tankumą
– Privažiavimą
– Dirvožemį
Tikslus kainos pasiūlymas pateikiamas po miško apžiūros natūroje.

Kokius duomenis reikia pateikti miško kainos nustatymui?

Kadastro numeris yra pagrindinis sklypo identifikatorius, pagal kurį įvertinami kainą įtakojantys faktoriai ir miško vieta. Visada prašome savo klientų pasidalinti visa turima informaciją apie savo mišką. Pavyzdžui, labai svarbu ir miškotvarkos projektas – patvirtintas ir galiojantis oficialus dokumentas, kuriuo vadovaujantis miške bus vykdoma veikla ateinančius 10 ar 20 metų.

Kur rasti kadastro numerį?

Sklypo kadastro numerį (formatas: 1234/0012:123) galima rasti:
– Nekilnojamo turto registro duomenų išraše ties „Žemės sklypo kadastro numeris ir kadastro vietovės pavadinimas“.
– Sklypo plane dažniausiai numeris pateiktas dalimis – kadastro vietovė (pvz. 5518 Endriejavo k. v.), kadastro bloko Nr. (pvz. 0001), kadastro sklypo Nr. (pvz. 123). Tokiu atveju pilnas kadastro numeris (adresas): 5518/0001:123.
Pridedam pvz.:

   

 

Kas toliau?

Pagal gautą kadastrinį numerį įvertinę mišką informuosime Jus, atsakysime į kylančius klausimus ir jei nuspręsite parduoti, padėsime tolesniame procese.

Koks pardavimo procesas?

Pardavėjas praneša Nacionalinei Žemės Tarnybai (NŽT) apie sprendimą parduoti sklypą. NŽT nesulaukę kaimynų, turinčių pirmumo teisę įsigyti sklypą, prašymų pasinaudoti turima teise išduoda pažymą leidžiančią pirkėją pasirinkti savo noru.
Gavus minėtą pažymą organizuojamas sandoris pas notarą.

Nuo ko priklauso miško kaina?

Pagrindiniai rodikliai įtakojantys kainą:
– Plotas
– Medynų amžius
– Rūšinė sudėtis
– Tankumas
– Privažiavimas
– Grunto tvirtumas

Kokio ploto sklypus perkate?

Jei šalia turime savo mišką arba yra galimybė įsigyti kaimyninį sklypą tai minimalus plotas nenustatomas, kitais atvejais perkame nuo 0.2 ha

Kokį miško pardavimo būdą pasirinkti?

Siekiant didesnių pajamų esamuoju momentu miškas parduodamas su žeme, o jei pinigų poreikis nėra toks didelis vertėtų parduoti tik išsikirtimui, nes per ilgesnį laiką medynai ūgtelės (retais atvejais iš karto iškertamas visas miškas) ir vėl atneš pajamų.

Kokį mišką perkate?

Perkame apsauginius (III grupė) ir ūkinius miškus (IV grupė), kuriuose leidžiama arba bus leidžiama ūkinė veikla – kirtimai.

Kodėl miškas gali kainuoti pigiau už žemės ūkio paskirties žemę?

Pasitaiko žmonių, manančių, kad jei už kaimyno dirbamos žemės 1 hektarą mokama kaina 4 000 Eur, o už miško 1 hektarą 5 000 Eur, tai jų miškų ūkio paskirties sklypas turi būti vertas 9 000 Eur. Realybė yra visai kitokia – pirkėjai skaičiuoja atsiperkamumą: žemės ūkio paskirties sklypas bus dirbamas kiekvienais metais ir neš naudą savininkui, o miške javai neaugs, todėl vienintelė jo vertė medynai, kurie būdami labai jauni atsipirks tik po kelių dešimčių metų.

Kokie mokesčiai mokami parduodant mišką?

Parduodant mišką su žeme.
Jei mišką nuosavybės teise valdote daugiau kaip 10 metų – mokesčių mokėti nereikia. Jei mažiau mokamas 15% Gyventojų Pajamų Mokestis (GPM) nuo uždirbtų pajamų: jei pirkote tai pardavimo pajamų ir įsigijimo išlaidų skirtumo, jei įsigijimo vertė nenustatoma – pardavimo pajamų ir vidutinės rinkos vertės (nurodyta registrų centro išraše) skirtumo.
Parduodant mišką išsikirtimui.
Parduodami mišką išsikirtimui arba, kitaip taraint, statų mišką privalo sumokėti 15% GPM nuo pardavimo pajamų ir 5% privalomų atskaitymų nuo žaliavinės medienos pardavimo pajamų (kirtimo atliekos ir menkaverčiai žabai nėra žaliavinė mediena).

Kiek laiko užtrunka pardavimas?

Parduodant mišką su žeme nuo pardavėjo ir pirkėjo sutarimo vykdyti sandorį praeina apie 5-6 savaites iki kol sandoris patvirtinamas notariškai (NŽT pažyma – 1 mėnuo, kiti formalumai ir eilės pas notarus – iki 2 sav.).
Parduodant statų mišką laikas – pagal susitarimą.

Ar visi miškai gali būti kertami? Koks turėtų būti medžių kirtimo amžius?

Medynai gali būti kertami pagrindininiais kirtimais tik sulaukę brandaus amžiaus. Apačioje pateikta lentelė su medžių rūšimis, šaltinis: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.364764

Medžių rūšys IV grupės miškai III grupės miškai
Pušis, maumedis, uosis, klevas, bukas, guobiniai 101 111
Eglė 71 81
Ąžuolas 121 141
Beržas, juodalksnis 61 61
Liepa, skroblas 61 71
Drebulė 41 41
Baltalksnis, blindė, gluosnis 31 31

Kada privaloma atsodinti mišką?

Parduodamas mišką su žeme pardavėjas perleidžia nuosavybės teisę ir prievolę atsodinti, jei tokia yra. Parduodant išsikirtimui miško kirtimo leidimo išrašymo teritoriniame miškų tarnybos poskyryje metu galima pasiteirauti inspektoriaus dėl atsodinimo ir jei pastarasis reikalingas, išsklaidžius visas abejones, susitarti su pirkėju kas prisiims atsodinimo prievolę tai pažymint sutartyje.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis miško pirkėją?
Pagrindiniai aspektai į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis pirkėją:
– Formalumų tvarkymas. Sutarus dėl miško pardavimo galima susirašyti rankpinigių sutartį. Po to užsakoma NŽT pažyma dėl kaimynų pirmenybės teisės įsigyti sklypą. Notarui patikrinus visus reikiamus dokumentus galiausiai forminamas sandoris. Siūlymai pasirašyti susitarimus atgalinėmis datomis, neva taupant laiką, turi būti vertinami labai kritiškai.
– Atsiskaitymas. Patikimas ir rimtas pirkėjas galės pasiūlyti Jums priimtiniausią atsiskaitymo grafiką – visi pinigai iš karto arba dalimis. Apmokėjimui pavedimu visada turi būti teikiama pirmenybė, o pinigus gaunat grynais privaloma pasirašyti tai patvirtinančius dokumentus.
– Interneto platformos ir brokeriai dažniausiai viešai skelbia turintys labai platų ratą pirkėjų ir visomis išgalėmis platinantys parduodamą mišką iš tikro turi vieną arba kelis klientus, kuriems už nedidelį atlygį siūlo perspektyviausius miškus, kurių viešai taip ir nepaskelbia arba paskelbia tik po to kai jų atsisako privilegijuoti pirkėjai.
– Perpardavėjai. Asmuo siekiantis uždirbti iš skirtumo tarp pirkimo ir perpardavimo kainos visada pigiau įvertins Jūsų mišką nei tiesioginis pirkėjas.
– Darbas miškuose. Kuo daugiau skirtingų rangovų dalyvauja miškininkystėje ir medienos ruošoje (miškininkai, kirtėjai, traukėjai, vežėjai) tuo sunkiau kontroliuoti atliekamų darbų kokybę ir minimizuoti žalą keliams bei aplinkinių sklypų savininkams.

Enila.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su slapukų politika.

Sutinku
×