Miškų pirkimas, miško supirkimas – daugybę klausimų keliančios temos, su kuriomis susiduriame kasdien. Miško pardavimas išsikirtimui (miško pirkimas išsikirtimui) yra viena iš mūsų veiklų, kurią puikiai išmanome ir visada atliekame profesionaliai. Perkame mišką tiek su žeme, tiek ir be jos, tik išsikirsti. Kirtimą atliekame griežtai laikydamiesi galiojančių Lietuvos Respublikos įstatymų ir palaikydami darbo etiką. Miškų pirkimas su mumis visada vyksta sklandžiai ir operatyviai, kadangi esame tokie miškų supirkėjai, kurie visada siekia aukščiausios kokybės ir palankiausio rezultato klientui bei aplinkai. Palaikome idėją, kad tie, kurie perka mišką arba perka miškus, turi pasirūpinti, kad miškų pirkimas vyktų organizuotai, o aplinka baigus darbus būtų sutvarkyta tinkamai. Miško supirkimas yra mūsų kasdienybė, todėl svarstantys, kaip parduoti mišką geriausiomis sąlygomis visada gali kreiptis į mus.

Miško pardavimas išsikirtimui

Miško pardavimo išsikirsti procesas su mumis vyksta sklandžiai ir operatyviai. Susitariame su klientu konkrečias sąlygas ir įkainius – juos nustatome už kietmetrį (kubinį metrą nekirsto, stataus miško) arba sortimentus (konkretų medienos kiekį, apskaičiuojamą, kai baigiami išvežimo darbai). Kai darbų apimtis skaičiuojama kietmetriais – atsiskaitome iš karto, pagal kirtimo leidime numatytą kiekį. Jei atsiskaitymas planuojamas pagal sortimentus – atsiskaitome darbų pabaigoje. Visada įsipareigojame ne tik laikytis sutarties sąlygų, bet ir pasirūpinti aplinkos gerove. Palaikome aukštą darbo kultūrą, todėl pasirūpiname kirtimo vieta, jos švara, sunkiosios technikos išvažinėtų kelių tvarkymu.

Miško pardavimas su žeme

Miško pirkimas su žeme: mes perkame mišką su žeme. Miško pardavimas su žeme pradedamas nuo pirmumo pirkti žemės sklypą pažymos išdavimo. Šis procesas atliekamas Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT), į kurią turi kreiptis miško savininkas. Tarnybai išdavus šią pažymą notaro biure forminamas miško su žemės sklypu pirkimo-pardavimo sandoris. Mes visada pasiruošę padėti ir patarti, kaip tinkamai susitvarkyti dokumentus. Taip pat įsipareigojame operatyviai atsiskaityti ir laikytis kitų, su klientu iš anksto aptartų ir į sandorį įtrauktų sąlygų.

Atsiskaitymas už mišką

Mūsų prioritetas – kliento patogumas, todėl visada siekiame pasiūlyti lanksčias ir poreikius atitinkančias atsiskaitymo sąlygas.

  • Miškas išsikirsti. Už mišką išsikirsti įprastai atsiskaitome per 1 dieną nuo sutarties pasirašymo dienos, išskyrus tuos atvejus, kai su klientu buvo sutarta kitaip. Laikomės sąžiningumo principo, todėl visada griežtai paisome sandorio sąlygų.
  • Miškas su žemės sklypu. Už mišką su žemės sklypu įprastai atsiskaitome iki pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo momento. Visada siekiame užtikrinti, kad šie procesai vyktų sklandžiai ir greitai.

Miškų pirkimas

Kad miško pardavimas išsikirtimui ar miško pardavimas su žeme vyktų sklandžiai, nepareikalautų papildomų laiko sąnaudų ir būtumėte užtikrinti sandorio skaidrumu – kreipkitės į mus, šios srities profesionalus. Mes ne tik sąžiningai laikomės visų sutarties sąlygų, bet ir galime patarti bei atsakyti į klientų klausimus, kad procesas vyktų operatyviai. Parduodant mišką svarbu žinoti apie:

  • Pardavimo procesą (kokia yra pardavimo proceso eiga ir etapai). Kai miškas parduodamas išsikirsti: būtina pasirūpinti kirtimo leidimu, tuomet su miško savininku pasirašome kirtimo sutartį, kurioje numatomos visos sandorio detalės. Kaip miškas parduodamas su žeme: miško savininkas turi pranešti NŽT apie ketinimą parduoti mišką. NŽT apie tai informuoja su miško sklypu besiribojančius kaimynus ir, jei nesulaukia jų pageidavimo pirkti sklypą pirmumo teise, išduoda savininkui pažymą, kuri įgalina rinktis pirkėją savo nuožiūra. Po to, kai išduodama ši pažyma, pradedami tvarkyti ir pas notarą forminti kiti dokumentai.
  • Pardavimo terminą (kiek laiko užtrunka įteisinti sandorius). Kai miškas parduodamas išsikirsti: visos sandorio ir atsiskaitymo sąlygos sutariamos su kiekvienu klientu individualiai. Kai miškas parduodamas su žeme: sandorio įteisinimas, reikiamų dokumentų parengimas ir kiti formalumai trunka apie 5-6 savaites (NŽT pažyma vidutiniškai išduodama per 1 mėnesį).
  • Laukiančius mokesčius (kiekvienam pardavėjui galioja mokesčių prievolė). Kai miškas parduodamas išsikirsti: galioja 15 % GPM mokestinė prievolė, kuri skaičiuojama nuo gautų pajamų, ir 5 % privalomų atskaitymų mokestinė prievolė, kuri skaičiuojama nuo pajamų, gautų už žaliavinę medieną. Kai miškas parduodamas su žeme: galioja 15 % GPM mokestinė prievolė, kuri skaičiuojama nuo pardavimo pajamų (nuo sumokėtos pirkimo kainos ir pardavimo kainos skirtumo arba nuo vidutinės rinkos kainos ir pardavimo kainos skirtumo, kai nėra galimybės pagrįsti žemės sklypo kainos įsigijimo momentu).

Svarbu! Jei miškas savininkui priklauso daugiau nei 10 metų, miško pardavimo su žemės sklypu atveju nereikia mokėti mokesčių.

  • Miško pardavimo būdą (geriau parduoti mišką išsikirsti ar su žemės sklypu). Kai miškas parduodamas išsikirsti, pajamos užtikrinamos ilgesniam laikui, nes iškirtus miško dalį, netruks užaugti kita – tokiu būdu miškas nuolat neš pelną. Kai miškas parduodamas su žeme, gaunamos vienkartinės, bet didesnės pajamos. Todėl viskas priklauso nuo kliento poreikiu konkrečiu momentu.
  • Tinkamus parduoti miškus (kokio ploto ir kokios paskirties miškus perkame). Perkame miškus, kurių plotas yra ne mažesnis nei 0,2 ha (išskyrus tuos atvejus, kai turime galimybę nusipirkti ir greta esantį mišką arba kaimynystėje jau turime miško ploto) ir tokius miškus, kurie priskiriami III bei IV miškų grupėms (apsauginius ir ūkinius miškus, kuriuose yra leidžiama arba bus leidžiama vykdyti ūkinę veiklą – kirtimą).
Susisiekite

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis

+370 602 15122 enila@enila.lt
Formos veikimui būtina įjungti javascript
Skambinti
Enila

Mūsų puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.