Išvažinėtų kelių tvarkymas
Miško kirtimo darbų metu į kirtavietę gerokai padidėja sunkiosios technikos eismas – čia važiuoja sunkvežimiai, miškovežiai ir kita įvairių rūšių technika bei transporto priemonės, kurios gali stipriai pakenkti miško kelių būklei, palikti gilias provėžas, kitaip suniokoti miško paklotę. Tokiais atvejais būtinas išvažinėtų kelių tvarkymas, už kurį atsakingas ne tik kelio savininkas, bet ir žalą padaręs fizinis ar juridinis asmuo.
Išvažinėtų miško kelių tvarkymas ir miškovežio vėžų tvarkymas – tai neatsiejama darbo kultūros dalis, kurią visada siekiame palaikyti, todėl įsipareigojame laikytis etikos ir atstatyti visus miško bei gretimus kelius ir prieigas į kirtavietę, kuriuos pažeidė mūsų sunkioji technika, atliekanti kirtimo darbus.
Miškų supirkimas Žemaitijoje – čia rasite platesnę informaciją bei dažniausiai užduodamus klausimus.
Miško kelio tvarkymas
Pagal eismo intensyvumą ir visuomenės reikmes bei ekonominę ir socialinę reikšmę, miško keliai skiriami vietinės reikšmės vidaus kelių grupei, kurių nuosavybės teisė priklauso valstybei, savivaldybei, fiziniams ar juridiniams asmenims. Miško keliai svarbūs ne tik šių asmenų poreikiams tenkinti ir eismui organizuoti, bet ir miškų apsaugai (sanitarinei ir priešgaisrinei) užtikrinti. Be to, šie keliai dažnai yra vienintelė susisiekimo galimybė atokiose vietose ar viensėdžiuose gyvenantiems žmonėms bei vienintelė prieiga miško lankytojams. Dėl šių priežasčių Lietuvos Respublikoje galioja Miškų įstatymas, kuriame numatyta, kad vietinės reikšmės miškų kelių priežiūrą privalo atlikti ne tik tų kelių savininkai, bet ir visi naudotojai, kurie vienaip ar kitaip tuos kelius pažeidžia. Miškų įstatyme nurodyta, kad suniokotas miško kelias turi būti atstatytas atsakingo fizinio ar juridinio asmens lėšomis arba už patirtą žalą turi būti kompensuojama miško kelio savininkui. Taigi, kiekvienas, atliekantis kirtimo darbus ir miško keliais vykstantis ar siunčiantis pavaldų transportą, yra atsakingas už kelio priežiūrą ir jo būklę. Be to, esant didelei tikimybei sugadinti miško kelią (tuo laiku, kai žemė yra itin minkšta ar dirvožemio paviršiuje kaupiasi didelis kiekis vandens) eismas juo gali būti ribojamas ar net draudžiamas, todėl tuo metu medienos siuntėjai ir pervežėjai yra įpareigoti pranešti vietinės reikšmės kelius kuruojančioms institucijoms apie planuojamus kirtimus ir medienos transportavimą toje teritorijoje.
Mūsų komandos požiūris yra profesionalus ir atsakingas, todėl baigę kirtimo darbus visada sutvarkome išvažinėtus ar kitaip mūsų sunkiosios technikos pažeistus kelius. Dedame visas pastangas, kad šiuo metu, dėl neatsakingos miškininkystės, vis prastėjanti vietinės reikšmės miško kelių būklė taptų kuo geresnė, todėl sąžiningai vykdome valstybės mums pavestą ir įstatymais numatytą pareigą.