Norintiems parduoti mišką reikalingas tikslus ir profesionalus miško vertinimas. Kadangi tai yra specifinė turto rūšis, miško vertei nustatyti nėra galiojančių standartų ar išankstinių kainos analizės modelių, kuriais remiantis būtų galima įvertinti tikslią pardavimo kainą. Miško apžiūra turi būti atliekama ekspertų, miškininkystės specialistų, kurie gebėtų tinkamai analizuoti visus rodiklius, turinčius įtakos miško vertei ir tokia apžiūra turi būti atliekama individualiai – kiekvienas projektas vertinamas atsižvelgiant tik į jam būdingą specifiką.

Mūsų komanda – tai patyrę miškininkystės ir medienos rinkos specialistai, kurie objektyviai įvertina kiekvieną objektą, atsižvelgia į miško specifiką ir kliento poreikius, padėtį rinkoje bei operatyviai ir tiksliai pateikia miško vertinimą. Esame pasiruošę atvykti ir apžiūrėti Jūsų mišką Jums tinkamu metu.

Miško vertinimas

Miško vertinimas – procesas, kurio metu reikia ne tik specifinių žinių ir praktinių įgūdžių, bet ir patirties medienos bei nekilnojamojo turto rinkose. Kad miško apžiūra ir vertinimas vyktų sklandžiai, o pateikti rezultatai būtų tikslūs – kviečiame kreiptis į mūsų patyrusius specialistus, kurie ne tik pateiks profesionalias išvadas, bet ir suteiks konsultacijas bei atsakys į visus Jūsų klausimus, susijusius su miško ar medienos pardavimu.

Miško vertinimas yra individuali procedūra, reikalinga kiekvienam parduoti planuojamam objektui atskirai. Miškas nėra vertinamas pagal iš anksto sudarytas taisykles, nes kiekvienas projektas yra individualus, skiriasi esminiais kainą lemiančiais rodikliais. Kai atliekama miško apžiūra, daugiausia lemia šie faktoriai:

 • miško rūšinė sudėtis;
 • medžių tankumas;
 • medžių amžius ir aukštis;
 • miško geografinė padėtis;
 • miško reljefas;
 • galimybės privažiuoti sunkiąja technika.

Taip pat daug dėmesio skiriama ir atliekant medienos rinkos analizę bei pokyčius joje, sprendžiant, kokia bus reali miško ar medienos vertė pardavimo momentu. Kai atliekamas miško vertinimas, savininkas turi būti pasiruošęs svarbiausius dokumentus:

 • nuosavybę įrodančią pažymą iš Registrų centro;
 • miško sklypo planą;
 • asmens dokumentus.

Miško apžiūra ir vertinimas atliekamas keliais skirtingais etapais, nes tai yra nuodugnus procesas, reikalaujantis laiko ir dėmesio. Mūsų specialistai atvyksta į reikiamą vietą su klientu sutartu laiku ir aptaria visas miško ar medienos pirkimo-pardavimo sąlygas. Miško vertinimo etapai:

 • Preliminarusis miško vertinimas. Preliminarųjį miško vertinimą mūsų specialistai pateikia tais atvejais, kai klientas pageidauja jį gauti pateikęs užklausą elektronine forma. Tuomet pagal pateiktus duomenis apskaičiuojama preliminari miško kaina.
 • Pirminis miško vertinimas. Pirminis vertinimas arba miško apžiūra atliekama vietoje, konkrečiai vertinant visus miško vertei įtakos turinčius rodiklius. Apžiūrėję objektą mūsų specialistai pateikia tikslesnius duomenis apie padėtį rinkoje ir siūlomus įkainius. Jei klientą tenkina siūlomos sąlygos, toliau teikiamas detalusis miško vertinimas.
 • Detalusis miško vertinimas. Detalusis miško vertinimas yra galutinis etapas, kuriame pateikiama tiksli miško vertė, atsižvelgiant į geografinius ir ekonominius faktorius. Abiems pusėms sutarus dėl siūlomo pirkimo-pardavimo plano ir jo sąlygų, pradedamas pirkimo-pardavimo procesas.
Susisiekite

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mumis

+370 602 15122 enila@enila.lt
Formos veikimui būtina įjungti javascript
Skambinti
Enila

Mūsų puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.